Maxbimmer BMW Klub Wrocław Maxbimmer BMW Klub - Forum
Samochody BMW serii 1, serii 2, serii 3, serii 5,serii 6 serii 7 e-30 e-36 e-46 e90 x-3 x-5 z-3 z-4 i inne...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin forumRegulamin  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumGaleria BMW  Chat

Uwaga! To stara wersja forum.
Działa w trybie tylko do odczytu.
Na nowe forum zapraszamy tutaj:
Forum BMW

Poprzedni temat :: Następny temat
[zrob to sam] ramki chrom i carbon nakladka e36
Autor Wiadomość
TDSerek 
ALLEGRO MASTER

Mój samochód:: BMW 325TDS
Wysłany: 7 Lipiec 08, 13:43   [zrob to sam] ramki chrom i carbon nakladka e36

Witam.
Widzialem,ze duzo osob mialo problemy z wyjeciem zegarow w e36 i montazem ringow chromowanych itp... tutaj krotki tutorial co i jak:D

przed

po

Bez fotek na wstepie co trzeba zrobic zeby zdjac zegary:

1
oslona pod kierownica 3 srubki w okolicy stacyjki jedna w okolicy pokretla od swiatel i ostatnia nad pedalem gazu... do tego nalezy wyciagnac uszczelke drzwi w okolicy styku z deska

2
nastepnie po demontazu tego elemntu (ma to ulatwic wyciagniecie wskaznikow) nalezy zajac sie kierownica tu przydatne beda torxy przynajmniej ja tak mialem w wersji z kiera od m3 (srubki znajduja sie z tyl po 2 stronach kiery na godzinie 3 i 9 :D

3
po demontazu airbaga:D (nalezy pamietac o odlaczeniu klemy z aku zeby nie doszlo do pojawienia sie bledu na kompie i zaswiecenia sie kontrolki airbag:D

4
klucz 16 nasadowy i odkrecamy kiere:D

5
nastepnie 2 torxy znajduja sie na gorze w otworze na ktorym znajduje sie wskaznik

6
po odkreceniu torxow wypychamy wskaznik od srodka od dolu przez pokrywe ktora wczesniej zdjelismy.

7
z tyl wskaznikow znajduja sie 3 wtyczki
od lewej czarna - niebieska - biala
zdejmujemy sie poprzez nacisnienie przycisku i przesunieciu klamry ktora otwierajac sie wysuwa nam wtyczke.
wtyczki nalezy zaczac wypinac od strony lewej do prawej:D

8
w tym momencie mamy wyjete juz wskaznik
w miejscu czerwonych lini zaznaczone sa torxy ktore nalezy odkrecic aby rozebrac zegary... po odkreceniu ich nalezy uzyc nieco sily aby rozsunac zegary ...uwaga rozsunac nie probowac otwierac na bok gdyz mozemy uszkodzic elementy wskaznikow.

9
po zdjeciu pokrywy z nalezy zajac sie 3 pokretlami i 2 zapieciami.

pokretla chodza dosc ciezko nalezy sie przypatrzyc od ktorej strony maja blokade spinki 2 od wyswietlacza cyfrowego przebiegu otwieraja sie latwo.

10
po demontazu tych elementow mamy juz otwarta droge do montazu ringow

analogicznie skladamy wszystko w calosc:D

pozdrawiam i zycze milej zabawy przy wskaznikach:D

woz 
Klubowicz
sweet sound of V8

Mój samochód:: e34 530 Touring
Wysłany: 12 Lipiec 08, 13:20   

a z montazem ringow tez jest takie latwe? :) Jestem ciekaw. Ringi juz mam, ale odradzono mi taka operacje.. <drapie sie po glowie>

TDSerek 
ALLEGRO MASTER

Mój samochód:: BMW 325TDS
Wysłany: 12 Lipiec 08, 18:09   

ringi zegarow? jezeli tak to sluze pomoca za 30 pln ci zaloze:D beuehu

Odpowiedz do tematu